اهمیت انتخاب آتلیه عروس

همه ما دوست داریم خاطرات شیرین زندگی خود را به بهترین شکل و با بالاترین کیفیت ثبت کنیم تا به عنوان یک یادگاری از آن خاطره برای ما ماندگار باشد ، برای ثبت روزهای زندگی معمولا از عکس هایی که با دروربین موبایل یا دوربین های دیجیتال خود می گیریم استفاده میکنیم ، گاهی وقت ها هم با نوشتن اتفاقات روزمره در دفتر خاطرات خود سعی بر ثبت خاطره های لذت بخش زندگی داریم .

اما برای ثبت برخی از روزها نیاز به یک متخصص در این امر داریم؛ ثبت خاطره روز عروسی یکی از این روزها است که باید از فیلمبردار و ابزاری که دارد استفاده کنیم تا یک یادگاری عالی از بهترین روز زندگی خود داشته باشیم. روز عروسی یکی از مهمترین و خاطره انگیز ترین روزها برای هر شخص می باشد و همه ما دوست داریم تمام این مراسم به بهترین شکل ممکن اجرا شود. اما نکته مهم اینجاست که بسیاری از ما با وجود آتلیه های فراوان برای انتخاب یک تیم فیلمبرداری و آتلیه عروس دچار سر درگمی و نگرانی می شویم ، و این موضوع اصلا عجیب نیست که شما با نداشتن اطلاعات کافی در این زمینه نتوانید آتلیه مناسب برای ثبت خاطرات روز عروسی خود انتخاب کنید ، برای آشنایی بیشتر در رابطه با انتخاب یک آتلیه عروس مناسب با ادامه این مقاله همراه باشید .

آتلیه خوب در تهرانسر

کدام آتلیه عروس را انتخاب نمائیم؟

با توجه به تعداد قابل توجه آتلیه های عروس موجود در سطح شهر، انتخاب بهترین آتلیه با قیمت مناسب کمی سخت به نظر می رسد ، اما توجه داشته باشید که قیمت ها در مناطق مختلف متفاوت است همینطور کیفیت کاری که به شما تحویل خواهند داد نیز نسبت به قیمت تغییر می کند. در شهر تهران قیمت ها از جنوب شهر تا شمال شهر به صورت صعودی تغییر می یابند و شما باید این نکته را در نظر داشته باشید که نباید اختلاف قیمت تا این حد بالا باشد ، برای مثال یک آتلیه عروس در جنوب شهر تهران قیمت پایه خود را از 4 میلیون تومان شروع و تا 7 میلیون تومان ادامه می دهد اما در برخی از مناطق این قیمت ها از 7 میلیون تومان تا 30 میلیون تومان هم خواهد رسید. برای انتخاب آتلیه عروسی ابتدا باید بدانید چه ویژگی هایی برای شما مهم و با اهمیت هستند که در ادامه چند مورد مهم را با هم بررسی خواهیم کرد .

کیفیت تصویربرداری

آتلیه و نکات انتخاب آن

اولین موضوعی که شما باید در انتخاب آتلیه عروس به آن توجه داشته باشید نوع دوربین فیلمبرداری و کیفیت آن است ، دوربین های فیلمبرداری با کیفیت های مختلف در این زمینه وجود دارند که شامل موارد زیر می شود :

دوربین فیلمبرداری DV

دوربین فیلمبرداری HDV

دوربین فیلمبرداری FULL HD

دوربین فیلمبرداری 4k

دقت داشته باشید که به هیچ عنوان از دوربین های DV و HDV در مراسم خود استفاده نکنید. این دوربین ها برای این کار کاملا منسوخ شده است اما با این وجود برخی از آتلیه ها برای کاهش قیمت از این دوربین ها جهت ضبط تصاویر استفاده می کنند و آن را به عنوان تصویرHD به مشتری معرفی می کنند.

نکات مهم برای انتخاب آتلیه

بعد از انتخاب نوع دوربین که یکی از فاکتورهای مهم در کیفیت کار و قیمت نهایی است، به سراغ بررسی گزینه های بعدی برای انتخاب یک آتلیه عروس مناسب می رویم.

فرمالیته عروسی را فراموش نکنید!

یکی از مهم ترین پیشنهادات یک آتلیه عروس حرفه ای انجام مراسم فرمالیته ی عروسی ست. فرمالیته عروسی یک پیشنهاد حرفه ای و کاربردی ست که می تواند بسیاری از مسائل و مشکلات مربوط به عروسی را به طور کلی حل کند؛ این مسائل شامل مشکلات قابل پیش بینی نظیر:کمبود زمان تصویربرداری در روز عروسی، استرس ناشی از خستگی جسمی و روحی در روز عروسی (که مستقیما بر عکس و فیلم شما تاثیر گذار است) و مشکلات غیر قابل پیش بینی از قبیل:تغییرات جوی ناگهانی، بارش برف و باران، ماندن در ترافیک، خراب شدن آرایش و دسته گل عروس و ... می باشد. اما این پیشنهاد به هزینه انتهایی شما مبلغ قابل توجهی اضافه خواهد کرد؛ پس اگر زمان کافی در روز عروسی و توانایی جسمی مناسب دارید، می توانید از این پیشنهاد صرف نظر کنید. روز فرمالیته مزیت هایی دیگری نیز دارد که در زیر به آن اشاره می کنیم :

آشنایی با نحوه فیلمبرداری

داشتن زمان مناسب و کافی در روز عروسی

عدم خستگی در روز مراسم

حفظ ظاهر و آراستگی در روز مراسم عروسی

افزایش کمی و کیفی تصاویر گرفته شده از عروس و داماد

کاهش استرس در روز مراسم

و ...

پس با توجه به نکات ذکر شده "روز فرمالیته" می تواند یکی از فاکتورهای مهم آتلیه عروس باشد .

انتخاب آتلیه عروس

تجربه، تعهد و تخصص را در نظر بگیرید

مطلب بسیار مهمی که در انتخاب آتلیه عروس باید به آن توجه کنید نحوه عکاسی و ویرایش آن است ، اگر شما قبل از انتخاب آتلیه، نمونه کارهای آن آتلیه را دیده باشید و از تجربه عروس و دامادهایی که قبلا با آن آتلیه کار کردند، استفاده کرده باشید قطعا می توانند در تصمیم گیری برای انتخاب آتلیه عروس مناسب به شما کمک کند ،کیفیت و رتوش عکس یکی از مهمترین ویژگی هایی است که باید در انتخاب آتلیه عروس به آن توجه کنید.

نکات کلیدی برای انتخاب آتلیه

نکته پایانی

و در پایان اگر می خواهید فیلم و عکس یونیک و کاملا منحصر به فرد داشته باشید؛ پس از انتخاب آتلیه عروس، بایستی نهایت همکاری را با اعضا آتلیه داشته باشید و در زمان تصویربرداری هرگونه استرس و تنش را از خود دور نمائید.