خط قرمزهای زندگی دونفره


ازدواج، صرف نظر از تمام رسم و رسوم و قاعده و قانونی که دارد، خط قرمزهایی هم دارد که شاید کمتر کسی به آنها توجه داشته باشد اما آنقدر مهم و حیاتی هستند که می توانند آینده یک زندگی مشترک را تحت تاثیر قرار دهند. ممنوعه هایی که بندهای نامرئی یک زندگی دونفره را پاره می کنند و آن را از بین می برند.تا به حال از تناسب های لازم در ازدواج زیاد شنیده اید. اما خیلی وقت ها با وجود این تناسب ها، یک جای کار می لنگد و این یک جا درست مربوط به ممنوعه هایی می شود که نادیده گرفته شده اند. شما هر قدر هم با طرف مقابل تان تناسب و تشابه داشته باشید، باز در صورتی که فرد مورد نظرتان در یکی از گروه های زیر جا بگیرد، باید روی ازدواج با او تردید کنید و حتی خود را برای چشم پوشی کردن از او آماده کنید.

این افراد لااقل تا زمانی که مشکل یا انگیزه اشتباهشان درباره ازدواج برطرف نشده، باید در لیست سیاه شما قرار بگیرند:
1- گروهی که افسردگی و دلتنگی دارند و هدفشان از ازدواج یافتن همدرد برای دردی است که با آن دست به گریبانند.2- عده ای که تصور می کنند ازدواج پلی است برای آینده اقتصادی و اجتماعی بهتر.3- آنهایی که پس از یک شکست عاطفی می خواهند اثبات کنند هنوز هم مورد توجه هستند.4- افرادی که مدتی با هم مرتبط بوده اند و فکر می کنند عاشق هم هستند، اما بیشتر از عشق، آنها به هم عادت کرده اند.5- گروهی که ازدواج می کنند تا قضاوت مردم را نسبت به خود تغییر دهند و از داوری های عجولانه اطرافیان که "چرا ازدواج نمی کنی؟" خلاص شوند.6- آن دسته از افراد که ازدواج می کنند تا در پناه "مهر تأهل" از محدودیت های اجتماعی ناشی از تجرد رها شوند و به عبارتی کمتر زیر ذره بین مردم قرار بگیرند. تجربه نشان داده مردم به متأهل ها خواه زن یا مرد خوشبینانه تر نگاه می کنند و کمتر در پی کنجکاوی در زندگی آنها هستند.7- گروهی که از طریق پیوند با افراد و طبقات خاص قصد دارند کمبودها و کاستی های فردی، شخصیتی و خانوادگی خود را بپوشانند.


8- آنهایی که روی هیجانات و احساساتشان کنترل ندارند. مثلا نمی توانند عصبانیت شان را کنترل کنند. در موقع دلخوری قهر می کنند یا داد و فریاد و بریز و بپاش راه می اندازند، کسانی که زودرنج هستند و هر حرفی را بد برداشت می کنند و به اصطلاح بی جنبه اند.9- کسانی که بدون فکر عمل می کنند و مهم ترین تصمیماتشان را در لحظه می گیرند . این افراد مستعد به خاک سیاه نشاندن شما هستند! چون می توانند با یک تصمیم آنی جان و مال خود و شما را به خطر بیندازند.10- آن دسته که هنوز نسبت به مسئولیت های خود آگاهی کافی ندارند. برای مثال، مردی که هنوز تصور می کند پسر پدرش است، بنابراین اگر کار نکند خانواده مجبورند همچون گذشته. از او حمایت همه جانبه داشته باشند. یا دختری که بعد از ازدواج هم هر روز در خانه والدینش صبح را شب می کند.
11- ازدواج هایی که حاصل روابط غیر معقول نظیر تملق و تظاهر دو طرف است. در اثر مناسبات و تشریفات خانوادگی اتفاق افتاده و به عبارتی در رودربایستی انجام شده. مثل ازدواج دختر رئیس یک شرکت با پسر کارمند همان شرکت.12- و سرانجام آن دسته از افرادی که به خاطر حمایت از دیگر اعضای خانواده تن به ازدواج می دهند. برای مثال، دختری که فرزند بزرگتر خانواده است و برای آنکه مانعی سر راه ازدواج خواهران کوچکترش نباشد، تن به ازدواجی ناخواسته می دهد.


فاطمه ایمانی

بخش کلوب ازدواج