آکاایران: لطفا خانم ها بخوانند!

تاریخ ایجاد : 
11:57 1393/03/20
نویسنده :
بهادر آشوری

آکاایران: لطفا خانم ها بخوانند!

یکی از مباحثی که همواره در روابط زناشویی مطرح بوده و هست، برقراری روابطی صمیمی، عاشقانه و مستحکم است و این که چگونه می توان به آن تداوم بخشید؟

اساسا برای این که زن ها و شوهرها(همسران) بتوانند به این مقوله دست یابند، نیازمند مجموعه ای از اطلاعات، راهکارها و توصیه های روان شناسی هستند که خوشبختانه علم نوین روان شناسی روابط بین زن و مرد، به خوبی توانسته برای این فرایند، پاسخی مناسب و ایده آل بیابد.

چگونه و از چه طریق می توان از این راهکارها استفاده کرد؟

آنچه می خواهیم در این بحث برای تان شرح دهیم، از این قرار است «خانم ها چگونه می توانند شوهران خود را نزد دیگران مردانی دوست داشتنی و محبوب جلوه بدهند؟» پس توصیه می کنیم که با ما باشید تا در ادامه مطلب به این راهکارها و توصیه ها دست یابید.

باید اذعان داشت که خانم ها شاید نتوانند خود را در زمینه کار، شغل و درآمد ارتقا بدهند، اما این توانایی را دارند که شخصیت شوهر خود را از لحاظ اجتماعی و فرهنگی بالا برده، او را به مردی دوست داشتنی، مهربان، محبوب و ایده آل مبدل کنند!

این توصیه ها را جدی بگیرید

توصیه اول: از ویژگی های شخصیتی او (شوهرتان) همواره در نزد دوستان تعریف کنید!

توضیح برای خانم ها!: مردی که در جامعه و کارش، امکان رشد و پیشرفت داشته باشد، به همسری نیازمند است که او را در برابر دیگران، مردی دوست داشتنی معرفی کند.

توصیه دوم: شما باید با روش ها و شیوه های خاص، شوهر خجالتی خود را به صحبت کردن تشویق کنید.

توضیح ضروری: معمولا دیده می شود که مردی در کار و شغل خود، فردی کاملا موفق، کامیاب، بی عیب و نقص است، اما در برقراری ارتباط با همکاران، دوستان، بستگان، آشنایان و به طور کلی مردم به نوعی بی روح، بی حوصله، منزوی، گوشه گیر، کم حرف، کمرو و تنها به نظر می رسد!

به عبارت دیگر، او نه می تواند سخنان کوتاه و زیبا بر زبان جاری کند و نه این که قادر است از خود کلامی دلنشین بسازد!

بنابراین توصیه ما این است که یک زن باهوش، با تدبیر و نیز خوش برخورد، می تواند بهترین دوست، رفیق، همدم و مونس واقعی چنین مردی باشد! زیرا چنین زنی می تواند کاری کند که شوهرش به هیچ وجه احساس شرمساری، خجالت یا ناراحتی و کمرویی نکند.

توصیه سوم: یک کار غافلگیرکننده و هیجان انگیز برای شوهرتان انجام بدهید.

توضیح ضروری: خانم ها باید توجه دارا باشند که این کار اندکی خطرناک است. البته نباید از چیزی بترسید! چون ممکن است شوهر شما اهل ماجراجویی نباشد و وحشت زده بشود! پس مراقب باشید.

اما اگر او (شوهرتان) فردی ماجراجو است، بسیار از آن لذت برده، فردای آن روز نیز ممکن است منتظر صحنه غافلگیرکننده دیگری از جانب شما باشد!

پیشنهاد دیگر این است که کارهای دور از انتظار شوهرتان انجام بدهید، طوری که او هرگز نتواند آن را باور کند!

توصیه چهارم: نسبت به سایر خانم ها، سعی کنید فردی متفاوت تر باشید!

توضیح ضروری: همه شما خانم ها به نوعی دارای جذابیت هایی هستید که می توانید از طریق آنها شوهرتان را به سمت خود جذب کنید. اما برای این که او را نزد دیگران جذاب نشان بدهید، باید تغییر اندکی در رفتار خود خلق کنید. حالا این سوال مطرح می شود که «شما چگونه می توانید متفاوت تر باشید؟» اگر شوهر شما به عنوان مثال جمله ای را به شما گفت که توانست بر روح و روان شما تاثیر مثبتی بگذارد، آن را به خاطر بسپارید و همواره از آن جمله در بین جمع و دوستان خود به نیکی یاد کنید! به نوعی که با بیان این جمله می توانید نشان دهید که نسبت به سایر خانم ها ریزبین تر، حساس تر و متفاوت تر هستید. پس این نکته را فراموش نکنید.

توصیه پنجم: شما می توانید استعدادهای درونی شوهرتان را از هر نظر جلوه گر سازید.

توضیح ضروری: باید به شما خانم ها این نکته را یادآوری کنیم که بهترین و ساده ترین راه شناساندن شوهرتان به مردم آن است که استعدادهای او را که در زندگی زناشویی به شما نشان داده است، در مهمانی هایی که در خانه ترتیب می دهید، در حضور دوستان و بستگان او به نمایش بگذارید.

البته در صورتی که مورد علاقه و پسند دیگران نیز قرار بگیرد. اساسا تحقیقات روان شناسی نشان داده اند که اداره، محل کار، دفتر و به طور کلی محیط کاری مرد، هرگز به او این اجازه را نداده و نمی دهد که هر آنچه را در افکار و ذهنیات و همچنین دل او می گذرد، برای شما بگوید یا نشان بدهد، ولی مهمانی های دوستانه و جشن های خانوادگی و فامیلی، بهترین شرایط زمانی و مکانی است برای نشان دادن این واقعیت! پس هرگز این موقعیت های حیاتی را از دست ندهید.

توجه... توجه... توجه

خانم ها حتما توجه دارا باشند که بی اهمیت و حقیر جلوه دادن شوهر به مفهوم بزرگی و محبوبیت زن نیست!

خانم های باتدبیر، عاقل و تیزهوش، همواره سعی می کنند با محبوب جلوه دادن شوهر خود، موقعیت و وضعیت اجتماعی خود را مستحکم تر و بادوام تر کنند. زمانی که یک زن در کوچک و حقیر کردن شوهر خویش از خود حساسیت و تلاش بیش از حد نشان می دهد، نتیجه آن این می شود که دیگران و اطرافیان با خود بیندیشند: «حتما این زن خودش نیز مشکلی دارد که به این شکل شوهرش را کوچک، ناچیز، حقیر و ضعیف نشان می دهد!»

پس یادتان باشد که همیشه زن نزدیک ترین فرد به شوهر خویش است که فاقد شک، رونق، شادابی، کامیابی و موفقیت ازدواج به دست اوست. شوهری که در مناسبات اجتماعی و در بین مردم از محبوبیت خاصی برخوردار است، اساسا از حاصل وجود خویش خوشحال و شادمان به نظر می رسد و این رضایت به او کمک خواهد کرد تا در کار و شغل خویش موفق و پیروز باشد.

.

منبع :