آکاایران: نوشته شده توسط در . نوشته شده در زناشویی

آکاایران: در 10 دقیقه همسرتان را بشناسید! + عکس و مطالب بسیار زیاد و اساسی

همسران با یکدیگر تفاوت زیادی دارند  مثلاً وقتی یک زن می خواهد در مورد یک مطلب با همسرش صحبت کند از موضوعهای کاملاً متفاوتی آغاز می کند،در حالی که مردان زمانی که صحبت می کنند می خواهند افکار و اطلاعاتی را بیان کنند . و بطور صریح حرف خودشان را میزنندو

برای مردان ارتباط برقرار کردن یعنی تبادل اطلاعات، در حالی که برای زناناین امر به معنی سهیم شدن ، سهیم کردن و صمیمیت و لذت بردن است . هدف زنان از مکالمه این است که احساسِ حمایت کنند و تا جایی پیش بروند که خودشان را بفهمانند و دیگران را بفهمند . مردان به دنبال صحبت های سریع و ترجیحاً جالب و بامزه و از همه مهمتر علمی و مفید هستند .آنها به ندرت” حرف زدن برای حرف زدن” را دوست دارند .در حالی که زنان دوست دارند از احساسات و علائقشان سخن بگویند.

که مردان چگونه ارتباط برقرار می کنند و مخصوصاً بدانند که آنها چگونه ارتباط کلامی ایجاد می کنند .

به مردان کمک کنند تا آنچه را که در درونشان می گذرد،بهتر و بیشتر با آنان در میان بگذارند . زن عادی ، در مقایسه با مرد عادی در ایجاد ارتباط کلامی استاد است،مخصوصاً زمانی که ابراز احساسات در میان باشد .

به شیوه ارتباط برقرار کردن خود و همسرشان توجه کنند . آنان باید بدانند که بین شیوه ارتباط برقرار کردن آنها و همسرشان تفاوت بسیار زیادی وجود دارد .

با این شناخت آنان می توانند از خود رفع اتهام کنند و دیدهای دفاعی خود را درباره زنان کنار بگذارند و آنها را متهم نکنند که به طور مداوم انتقاد می کنند و نق می زنند . مردان احتمالاً می توانند متوجه شوند که زنان از بیان کردن حالت های روحی خود لذت می برند . زنان این کار را به منظور انتقاد از مردان انجام نمی دهند بلکه بیشتر برای بهتر شدن رابطه و نزدیکتر کردن خود به همسرشان و احساسِ داشتن یار و همراه انجام می دهند . برای زنان بیان کردن حالت های روحی ، حتی احساسات منفی ، نوعی اثباتعلاقه است.

 

شما به موارد زیر احتیاج خواهید داشت:

* ۲۰ دقیقه زمان 

* محیط ساکت برای مدتی که کسی مزاحم شما نشود. 

* یک ساعت که با آن حساب زمان را نگه دارید و جسمی که بتوانید آن را در دست بگیرید، فرقی نمی کند چه چیزی باشد!

 

برای انجام این تمرین، باید یکی از دوطرف، شی ای که به آن اشاره کردیم را در دست بگیرد و به این صورت نشان دهد که زمان او شروع شده است. سپس ۱۰ دقیقه در حالی که آن شیء را در دست گرفته اید، صحبت می کند. او می داند که می تواند این ۱۰ دقیقه را از هر چه دوست دارد، صحبت کند فاقد اینکه کسی صحبت او را قطع کند. هر چقدر محتوای حرف ها، شخصی تر باشد بهتر است. مثلا می تواند از شعری که شنیده و دوست داشته ، حرف بزند یا می تواند از مسائلی که در رابطه هست و او را ناراحت کرده، صحبت کند، ولی نباید جلسه تبدیل به فرصتی برای غرزدن شود چون استفاده زیاد از عبارات منفی، باعث می شود طرف مقابل علاقه خود را به گوش دادن از دست بدهد. 

 

در جملات خود باید از ضمیر من زیاد استفاده کنید و مثبت باشید. اگر زمان زیاد آوردید، ایرادی ندارد ولی باید صبر کنید تا ۱۰ دقیقه تمام شود. همسرتان، این ۱۰ دقیقه را فقط گوش می دهد و مداخله نمی کند و میان حرف های شما نمی پرد. تنها استثناء زمانی است که متوجه معنی حرف ها نشود، در این صورت می تواند از شما بخواهد که آنچه گفته اید را دوباره تکرار کنید. 

 

حتما حین صحبت، تماس چشمی زیادی برقرار کنید و سر خود را به معنی موافقت تکان دهید و حالتی پذیرا و مثبت داشته باشید. به هیچ وجه اخم نکنید، دست به سینه نباشید و به طور کلی حالت دفاعی به خود نگیرید. 

 

وقتی نوبت طرف مقابل شد، شی ای که در دست داشتید، به او بدهید. معنی این کار این است که اکنون نوبت شماست که حرف بزنید و او فقط گوش خواهد داد. مهم است که وقتی نوبت نفر دوم می شود، تمام وقت را به جواب دادن به حرف های نفر اول اختصاص ندهد بلکه حرف هایی که خودش دوست دارد را بزند. باید طوری صحبت کند که انگار نفر اول است. در پایان این ۱۰ دقیقه با حالتی دوستانه از هم جدا شوید و هر کدام به کار جداگانه ای بپردازید تا فرصت فکرکردن به حرف های همسرتان را پیدا کنید. 

 

در فرصت بعدی که خواستید این تمرین را انجام دهید، فردی که بار اول، در ابتدا صحبت کرده، این بار به عنوان نفر دوم، صحبت می کند. وقتی این کار را برای بارهای اول انجام می دهید، احتمالا وسوسه خواهید شد بعد از این ۲۰ دقیقه در مورد آنچه گفته شد، بحث کنید تا برای حرف های خود استدلال بیاورید یا در مورد همسرتان قضاوت کنید، ولی این کار را نکنید. از قبل با هم به توافق برسید که تا ساعت ها یا حتی بیشتر، بعد از این تمرین، در مورد آنچه گذشت، صحبت نخواهید کرد. هدف از این تمرین این است که به حرف های همسرتان با دقت و توجه گوش دهید نه اینکه با او بحث کنید.

 

* اگر این تمرین را انجام دادید و احساس کردید به بیشتر از ۱۰ دقیقه زمان احتیاج دارید، می توانید آن را ماکسیمم تا ۳۰ دقیقه افزایش دهید اما این موضوع نیز باید با توافق دوطرفه باشد.

گردآوری توسط: سایت میدانم

همچنین ببینید:

  • چگونه با همسر خیانتکار برخورد کنیم؟

  • راههای صبور بودن در مقابل همسر

.

منبع :