آکاایران: معرفی روش های موثر برای شناخت زنان 

شناخت زنان شاید کار دشواری باشد، اما باید دقت داشت که با دقت به نکات روان شناسی میتوان تا حدودی به ماهیت زنان پی برد. با این که به نظر می رسد که زنان و مردان نمونه و یکسان رفتار می کنند، اما حقیقت این هست که یکسری تفاوت های اجتماعی خاصی بین آن ها وجود دارد.این تفاوت ها هنگام تشکیل خانواده، خود را بسیار نشان می دهند.

بخش اول» شناخت زن ها
تفاوت های بیولوژیکی
مطالعات نشان می دهد که به طور کلی زنان نسبت به مردان از حس بویایی و بینایی قوی تری برخوردار میباشند.احتمالا این موضوع میتواند جزئی نگر بودن زنان را توضیح دهد. زنان خاطراتی راکه دربرگیرنده احساسات مهمی هست، اکثر به یاد می آورند.بنابراین، میان جر و بحث حواس تان باشد که چه می گویید، زیرا او هرگز فراموش نمیکند.

عادت ماهیانه نیز تاثیرات متفاوتی روی زنان دارد و گاهی اوقات می تواند باعث تغییر حالات روحی – روانی و جسمی در آن ها شود.مثلا ممکن هست دچار تغییرات عملکرد هورمونی، دردهای فیزیکی، سستی، تهوع، افزایش میزان اشتها و یا حساسیت های عاطفی بشوند.

این عادات معمولا ماهی یک بار و هر دفعه تا 4 روز طول میکشد. بنابراین، فشارهای فیزیکی و روحی انها را در این مدت اصلا دست کم نگیرید.اضافه بر این، مشکلات احساسی روی میزان علاقه زنان به ایجاد ارتباط جنسی تاثیر گذاشته و باعث کاهش آن میشود.

فشارهای اجتماعی
زنان در هر جامعه ای ممکن هست با تبعیض جنسیتی مواجه بشوند و همانند مردان نتوانند سدها را کنار زده و به اهداف خود دسترسی دارا باشند.گرچه مردان هم یک نوعی دیگری از تبعیض جنسیتی را تجربه میکنند، زیرا تقریبا در تمام جوامع انها مسئول فراهم آوردن تمام احتیاجات زندگی برای خشنود کردن زنان میباشند.

در اجتماع به دخترانی که آرام، خوش رفتار و مطیع میباشند به دید خوبی نگاه میشود، درحالی که اگر بخواهند بسیار مطیع نباشند، به انها برچسب شورشی و یا فمینیستی زده میشود.بنابراین، اگر زنان بخواهند از رفتاری متفاوت از آن چیزی که رسم میگوید پیروی کنند، ممکن هست با پیامدهای اجتماعی ناگواری مواجه شوند و همین مساله کمی روی خلق و خوی انها اثری منفی می گذارد.

تفاوت های شخصیتی
در طول زندگی تان ممکن هست با زنان ورزشکار، نخبه، اجتماعی و شوخ طبع، هنرمند و یا بلند پرواز آشنا بشوید.هر زنی اهداف و ویژگی های شخصیتی خود را دارد؛ بنابراین، به یک دید به همه ی زنان نگاه نکنید.مثلا اگر خواهر شما اهل ورزش کردن نیست، به این معنا نیست که تمام زنان این طور میباشند.

دیدن ریزبینانه
سعی کنید زمانی را برای زیر نظر گرفتن زنان خانواده خود، صرف کنید.این روش برترین کار برای درک عادات و رفتار آن ها بوده و به شما کمک می کند تا با مواردی که منجربه ناراحتی، عصبانیت و یا هیجان در آن ها میشود، آشنا شوید.

پرس و جو
اگر میخواهید زنی را مفید بشناسید، بهتر هست از او سوال کنید. این یک روش اساسی برای شناخت زنان هست به خصوص اگر انها کم حرف و خجالتی باشند.بنابراین، با سوال پرسیدن می توانید از علاقه، عادات، سرگرمی ها، اهداف و هیجانات آن ها با خبر شوید.گاهی اوقات زنان احساس راحتی نداشته و لحن صدای شان همراه با ناراحتی و درد می باشد.

بنابراین، اگر احساس می کنید که مشکلی وجود دارد، اما وی از گفتن امتناع می کند، به او فرصت داده و در موقعیت مناسبی در کمال آرامش مشکل را جویا شوید.مثلا میتوانید از جملاتی همچون “به نظر ناراحت و عصبانی می آیی و من نگرانت هستم. چیزی اذیتت می کند؟” و یا “امروز چندان مفید نیستی. مشکلی پیش آمده هست؟” بهره گیری کنید.

آگاهی از تجربیات قبل
درمورد خانواده و دوران بچگی او بپرسید.گرچه او را تحت فشار نگذاشته و اجازه دهید تا رفته رفته احساسات و تجربیات قبل خود را با شما درمیان بگذارد.

شنونده مفید بودن
برای فهم دیگران به ویژه زنان، شنیدن بسیار مهم هست. بنابراین، سعی کنید تمام حواس تان را روی گفته ها و حالات او متمرکز شده و حتی برای درک اکثر، از آن ها سوال بپرسید.مردم و به ویژه زنان دوست دارند شنیده شوند.

بخش دوم» شروع یک ارتباط سالم
شروع آشنایی
از آقایان انتظار می رود که علاقه خود را به یک زن با روشی مناسب بیان کنند.گرچه بعضی از زنان در این اساس فعال تر بوده و ممکن هست با بیان احساسات خود نسبت به یک مرد، او را شگفت زده کنند.

اعتماد به نفس و شوخ طبعی
زنان به طور کلی به مردان با اعتماد به نفس و شوخ طبع تمایل بیشتری دارند.گرچه این بدین معنی نیست که سعی کنید شخص دیگری بوده و خودتان را کاملا عوض کنید.در واقع، باید سعی کنید تا حدی این ویژگی ها را در خود پررنگ کرده و روی زن دلخواه تان تاثیر بگذارید.

عدم مقایسه
هرگز زن مورد علاقه خود را با کسی قیاس نکنید. زیرا، زنان اغلب اوقات خود را با زنان دیگر مقایسه کرده و از این بابت احساس ناراحتی میکنند.انها مدام نگران ظاهر خویش بوده و سعی می کنند حتی برای خرید هم مقداری آرایش کنند تا ظاهری جذاب دارا باشند.گرچه، اگر این احساس بد را نداشته باشند، ظرفیت ها و ارزش های ذاتی خود را درک می کنند.شما نیز در گفتگو با زن ها مراقب باشید دست به کوچک ترین مقایسه ای نزنید.

اهمیت دادن به علایق و خواسته ها
بدانید زن مورد علاقه تان عاشق چه چیزی می باشد.گاهی یک رفتار پرمحبت و یا بیان جملات جذاب می تواند او را بیش از پیش راضی و شاد کند.پس بدین ترتیب احساس او را نسبت به خود مفید و قدردان خود کنید.

ادب و احترام
حتی زنان فمینیست هم از شما قدردانی خواهند کرد اگر با انها محترمانه رفتار کنید و یا بخواهید پول شام را شما بپردازید با این که ممکن هست هرگز اجازه پرداخت را به شما ندهند.

ستودن
زنان دوست دارند تا از زیبایی، هوش و دلنشین بودنشان تعریف شود.بنابراین، پیوسته از ظرفیت های ذاتی او تعریف کرده و با اینکار ارتباط تان را تقویت کنید.به او یادآوری کنید که چقدر دوست شان دارید، به انها اهمیت میدهید و چقدر برایتان منحصر به فرد میباشند.

چند نکته
 به گزارش پارس ناز فراموش نکنید که بعضی از زنان خوش مشرب، اجتماعی بوده و با شما دوستانه برخورد کنند.بنابراین، فرض نکنید اگر با شما گرم می گیرند به این علت هست که به شما علاقه دارند.در واقع، انها رفتاری دوستانه و مودبانه با شما دارند؛ بنابراین، نباید مسائل را با هم درآمیزید.در مورد ارتباط قبل خود با زنی که تازه آشنا شده اید،

صحبت نکنید مگراینکه، وی از شما در مورد آن سوال کند.زنان قدردان صداقت میباشند؛ بنابراین، اگر می خواهید همسر آینده تان با شما روراست باشد، صداقت خود را به او اثبات کنید.

.

منبع : parsnaz.ir