آکاایران: همسرم تحصیلات نداره بی رهنگ هستش چه کار کنم ؟ , شوهرم وعضیت اقتصادیش خوب نیست , تفاوت فرهنگی در زندگی زناشویی , علت طلاق های جوانان امروزی

با سلام و احترام. من دختری هستم که دریکی از شهرستان های کوچک استان یزد زندگی میک نم. با اینکه فوق لیسانس حسابداری دارم و در دادگستری کار میک نم، ولی همسری که هم کفو و همتای من باشد، ندارم. بدبختانه موقع انتخاب عجله کردم و به پسری با مدرک سکیل که روی وانت نیسان کار میکند جواب مثبت دادم. همسرم منزل ندارد. 4 ماه و نیم است که عقد کرده ایم. هیچ نقطة اشتراکی نداریم. گاهی شده در هفته فقط یکبار همدیگر را دیده ایم. مقطع لیسانس را در دانشگاه الزهرا تهران بودم. ارشد را هم یزد خواندم. در زمان ارشد همکلاسی ها زیاد با هم همصحبت نمی شدند که شناخت و علاقه ای بین پسر هم که دانشگاه دخترانه بود. در محیط » الزهرا « و دختر پیش بیاید. از طرفی کار پسرهایی در سطح ما بودند و در پست های سازمانی مثل ما بودند، به دنبال دختران با سمت قاضی بودند. خلاصه شرایط محیطی و بی عرضگی خودم و شهر کوچک و بسته و سنت های دست و پا گیر استان یزد باعث شد که همسرِ هم ک فو خودم را نیابم. با دلی پرغصه سر سفرة عقد نشستم. به خاطر خانواده ام نمی توانم طلاق بگیرم. فقط بگویید چگونه این زندگی را تحمل کنم. دوست دارم همیشه بخوابم چون فقط در خواب و بی خبری از این دنیاست که آرامش دارم. با تشکر و سپاس فراوان. از خوانندگان مشتاق مجلة سپیده دانایی هستم.

آکاایران: تحصیلات همسر و فقر فرهنگی مشکل اصلی زندگی زناشویی


 دکتر آناهیتا
خدابخش کولایی

با توجه به سنت خانودگی شما و اینکه در حال حاضر صیغة عقد میان شما و طرف مقابل جاری شده است، طلاق به صلاح نیست و به سادگی نیز امکان پذیر نمی باشد. بهترین راهکار، تلاش شما برای ارتقای شغلی و تحصیلی همسرتان است. امروزه ورود به دانشگاه بسیار نسبت به گذشته راحت تر انجام می گیرد.به ا ین موضوع توجه داشته باشید که همسر شما چه نکات مثبت دارد و سعی کنید که به کمک هم در زندگی پیشرفت کنید. فکر کردن به اینکه چرا این ازدواج صورت گرفته و غصه خوردن بیش از حد، آرامش شما را در زندگی از بین خواهد برد و نتیجه ای نیز به همراه ندارد. در صورتی که برایتان این امکان وجود دارد که شغلی مناسب برای همسرتان پیدا کنید، حتماً درا ین راستا تلاش کنید و این نکته را در نظر داشته باشید که هیچ فردی وجود ندارد که ارتقای شغل و زندگی را دوست نداشته باشد.این موضوع را با همسر خود در میان بگذارید و هرگز صرف اینکه ممکن است این موضوع را قبول نکند، از طرح این موضوع خودداری نکنید.

منبع :