آکاایران: ازدواج را می توان یکی از مهم ترین گام های زندگی به شمار آورد، ازدواج عملی است که انسان شخصی را برای ادامه زندگی و همراهی خود به صورت اختیاری می پذیرد و تصمیم می گیرد تا ادامه راه زندگی خود را با او همراه باشد؛ اما امان از یک شریک بد!  گاهی داشتن یک سری ویژگی ها در شریک زندگی، میتواند زندگی را سخت و غیر قابل تحمل کند. بهتر است خانم ها این ویژگی ها را از خود دور کنند تا مشکلی در ازدواج آنها رخ ندهد. در این مقاله از مجموعه مقالات آکاایران، ویژگی هایی از یک خانم را بیان میکنیم که در تصمیم به ازدواج با آنها باید تجدید نظر کنید و خود را در گیر احساسات نکنید. برای مطالعه و شناخت این ویژگی ها در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

خانم‌های بدگمان

این خانم‌ها تمام خصوصیات منفی افراد رمانتیک را با خود به همراه دارند. و همیشه جزء “زخم خوردگان” اجتماعند. افراد احساساتی که از ازدواج گذشته خود شکست خورده و به طور ناخودآگاه از ازدواج مجدد واهمه دارند. ارتباط شما با این افراد به جایی راه نمی برد، چرا که آنها در ابتدا علاقه فراوانی از خود نسبت به شما نشان می‌دهند، اما پس از چندی اثری از آن باقی نخواهد ماند. شما همیشه در رابطه خود با او سردر گم هستید. تنها چیزی که تحویل شما می‌دهد یک مشت معذرت خواهی بیهوده است. هیچ وقت به اندازه کافی برای شما زمان ندارد؛ پس بهتر است با چنین زنی ازدواج نکنید.

Image result for ‫خانم‌های بدگمان‬‎

زنی که مدام دلشوره دارد

زنانی که دنبال جلب توجه اطرافیان هستند

زنانی که به دلبری کردن از مردان مختلف عادت کرده باشند نمی‌توانند به راحتی این رفتار خود را ترک کنند. اگر تصور می‌کنید به یکی از این زنان علاقه‌مند شده‌اید باید بدانید که ممکن است او پس از ازدواج هم همچنان به تلاش خود برای جلب نظر دیگر مردان ادامه دهد؛ که چنین مساله‌ای برای یک ازدواج سم است و یکی از دلایل اصلی طلاق محسوب می‌شود. بهتر است از انتخاب این زنان برای ازدواج خودداری کنید.

Image result for ‫زنانی که دنبال جلب توجه اطرافیان هستند‬‎

زنی که هراس از تعهد (نوعی فوبیا) دارد

زنی که پذیرش هر نوع تعهدی برایش مشکل است و نمی تواند زیر بار مسئولیت برود و تعهد ازدواج و همسر بودن را نمی تواند بپذیرد مناسب ازدواج نیست زیرا علاقه اش موقتی است و نظرش سریع تغییر می کند و دنبال سوژه ی بعدی است.

ازدواج با زن تلخ و طعنه زن

این گونه زنان همیشه در حال سرکوفت زدن و حمله ور شدن به مردهابا کلام آزاردهنده و توهین و ناسزا هستند زیر آنها همیشه از دست همه ی مردها عصبانی هستند و خشم آنان سبب می شود که مرد مقابل را آزرده خاطر کنند و به او طعنه بزنند پس ازدواج با این زنان اصلا به صلاح نیست.

Related image

خانم‌های عصبانی

مثل خانم‌های فمینیست خانم‌های عصبانی نیز دل خوشی از مردها ندارند. آنها به مردها اهانت می‌کنند، و می‌توانند بدی‌ها و خطاهای تمام مردان را به سادگی به خاطر بیاورند. برای خانم عصبانی چیزی به عنوان “مرد خوب” وجود ندارد. خون آنها از دست مردها به جوش می‌آید و در هر لحظه می‌توانند مانند یک کوه آتشفشان منفجر شوند. ازدواج با این نوع خانم‌ها مساوی است با ورود به تراژدی و داد و فریاد ، پس بهتر است عقب بایستید! 

Related image

ازدواج با زن خودخواه

زند خود خواه نمی تواند همسر خوبی برای شما باشد زیرا همیشه خودش و خواسته هایش در الویت است و نخواهد توانست بعد از ازدواج یک خانه و زندگی گرم و شاد و عاشقانه برای تان فراهم کند چون شادی شما برای او اهمیتی ندارد پس باید دور ِ زن ِ خودخواه را خط بکشید!

Image result for ‫زن خودخواه‬‎

زن وابسته و غیرمستقل

زن وابسته مدام اعلام نیاز کردنش دست و پای شما را خواهد بست زیرا او منبع بی پایان نیازهاست . شما پیوسته باید این زن را بابت عشق و علاقه تان مطمئن کنید و اگر این کار را نکنید و یا به نیازهایش پاسخ ندهید ، آشفته و هراسان می شود.

زنی که اهل مهمانی های مداوم است

زنی که دائما در مهمانی به سر می برد و نمی تواند به هیچ دعوتی نه بگوید و در همه مهمانی ها حضورش الزامی است و باید لباسی به تن کند که جلب توجه کند و نگین مجلس باشد نمی تواند آرامش و عشق مورد نیاز همسرش را به او بدهد چون اهل زندگی کردن نیست و برای همسرش وقت ندارد.

Image result for ‫زنی که اهل مهمانی های مداوم است‬‎

دخترهای غرغرو

واقعا چه کسی دلش می خواهد یک نفر مثل رادیوهای قدیمی مدام زیر گوش وزوز کند، آن هم از نوع غرغر؟! از نزدیکترین مردی که دم دستتان است سوال کنید چه چیز بیشتر از همه روی مخش می رود و او به شما خواهد گفت که یک آدم غرغرو. غرغروها انرژی آدم را تحلیل می برند و واقعا روی اعصاب راه می روند و متاسفانه خودشان هم متوجه نمی شوند که چقدر این کارشان بیهوده است. 

Related image

وقتی مدام غرغر می کنید دیگر کسی به حرف های شما گوش نمی دهد و محتوای حرف هایتان را نمی فهمد؛ اگر هم تا به حال با غرغر توانسته اید به هدفتان دست پیدا کنید و کسی را مجبور به کاری بکنید فقط برای این بوده که از دستتان خلاص شوند و شما را از سر وا کنند، نه هیچ چیز دیگری. 

ازدواج با زن پولدوست

زنی که به پول و مادیات بیشتر از تامین عاطفی و روحی خانواده و همسر و فرزندانش فکر می کند و نسبت به مسائل مادی، توجه و تمایل وسواس گونه دارد نمی تواند همسر خوبی برای شما باشدو نقش خود را به خوبی ایفا کند.

Related image

زنانی که امر و نهی می کنند

زنانی که دیگران را کنترل می کنند و می خواهند همه تصمیم های زندگی را خودشان بگیرند و هرگز درخواست کمک نمی کنند وهمیشه در حال امر و نهی به دیگران امر و نهی هستند نمی توانند زن خوبی برای زندگی باشند.

زن سایکوپت یا روان پلید

اینگونه زنان افرادی جامعه ستیز، حقه باز هستند و به نوعی اختلال شخصیت دچارند اما معمولا زیبا هستند و مردان را با زیباییشان به خود جذب می کنند اما نوسانات خلق و خو داردیک دقیقه مهربان و دقیقه ای دیگر عصبی است این فرد خود شیفته است و بینشی نسبت به رفتارهایش ندارد پس هیچگاه با اینگونه زنان ازدواج نکنید.

Image result for ‫زن سایکوپت‬‎

دخترانی که ذاتا حسود هستند وچشم و هم چشمی دارند

این نکته در دختران نیز حائز اهمیت میباشد زیرا چشم ودل اینگونه دختران بدلیل حسادت به اطرافیان وداشتن چشم وهم چشمی هرگز نمی گذارند همسرانشان آب خوش از گلویشان پایین رود . زیرا تنها چیزی که هرگز آنان را سیرآب نمی کند مال دنیا و زرق و برق آن است . حس حسادت ،  عدم سازش با خانواده پسران را موجب می شود وهمیشه پسران بین خانواده خود و همسرانشان قرار می گیرند که به ناگزیر برای رهایی از جهنم ساخته شده مجبور می شوند در نهایت یکی را انتخاب کنند یا مادر و پدر و خانواده خویش را یا همسرشان را که غیر از این شود هرگز روی آرامش را از سوی همسران خویش نخواهند دید .

Image result for ‫دخترانی که ذاتا حسود هستند‬‎

زنی که همیشه همه چیز برایش مهیا بوده

ازدواج با زنی که همیشه هر چه خواسته برایش فراهم بوده و در دسترسش قرار داشته و هیچگونه تلاشی برای به دست آوردن چیزی نکرده است ، اشتباه است زیرا او نمی تواند برای همسرش زن خوبی باشد . زندگی مشترک به گذشت و صبر و فداکاری نیاز دارد پس فردی که تا بحال تمرین نکرده بعید است که بتواند این گذشت و فداکاری را داشته باشد.

چشم و هم چشمی

 

ازدواج با یک شکست خورده!

ازدواج با زنی که شکست عشقی را تجربه کرده است و هنوز نتوانسته روح و روان خود را التیام دهد نمی تواند ازدواجی مناسب باشد و یأس آور است و موجب دلشکستگی می شود زیرا ممکن است هنوز به خاطر قطع ارتباط پیشین ، خود را مسئول بداند و رنجش خاطر و آزار و اذیتی را که از رابطه قبلی دیده را فراموش نکرده باشد پس ازدواج با این فرد به صلاح نیست.

ازدواج با یک شکست خورده!

 

زن کنترل گر

زنی که همواره در حال کنترل کردن شماست و به شما می گوید کجا بروید ، با چه کسی ملاقات کنید و … و وقتی سعی دارید خودتان را ارزیابی کنید، سرکوب تان خواهد کرد پس بهتر است قبل از شروع زندگی با چنین زنی، جدا تجدید نظر کنید.