آکاایران: چرا به ارگاسم نمیرسیم؟

آکاایران: چرا به ارگاسم نمیرسیم؟

اختصاصیآکا ایران: 

اگرچه دلایل پزشکی زیادی برای نرسیدن به ارگاسم وجود دارد ولی گاهی تابوهای فرهنگی و دلایل روان‌شناختی باعث این ناتوانی هستند. به طور مثال شاید شرایط محیطی شما را به این نتیجه رسانده که سکس موضوعی شرم‌آور است و یا شاید شما یک تجربه جنسی منفی داشته‌اید و همه این‌ها باعث شده که شما با بدن خود غریبه باشید و ندانید که به‌راستی چه چیزی شما را تحریک می‌کند؟

از چه کسی مشاوره بگیرید؟

مطمئنا گزینه اول شما برای مشاوره یک دکتر سلامت جنسی یا همان درمانگر جنسی است که به احتمال زیاد او شما را به شناخت واکنش‌های جنسیتان تشویق می‌کنم. به طور مثال اندرو گلدنشتاین سکسولوژیست و دستیار پرفسور در دانشگاه واشنگتن از تمامی مراجعین خود سوال می‌کنم که آیا سکس دهانی را امتحان کرده‌اند؟ و یا هیلدا هچرسون استاد دانشگاه کلمبیا می‌گوید:"من به خانم‌ها توصیه می‌کنم که خود را از لحاظ جنسی بر بیانگیزند و به خودشان در این مورد کمک کنند."

چه چیزهایی را باید در مورد واکنش‌های جنسی خود بدانید؟

آیا شما لمس لطیف و آنی را می‌پسندید و یا محکم و سخت را؟ شما با تحریک کلیتوریس خود برانگیخته می‌شوید یا با عمل دخول و یا انجام هر دو همزمان برای تحریک شما لازم است؟ با وجود تصوری که ممکن است رمان‌های عاشقانه به شما داده باشند، اما اکثر خانم‌ها تنها با عمل دخول به اوج لذت جنسی نمی‌رسند. طبق یک پژوهش المانی در 70 درصد موارد تحریک مستقیم کلیتوریس برای به دست آوردن اوج لذت جنسی در بانوان ضروری است.

بعدازاینکه محرک‌های جنسی خود را شناسایی کردید وقت آن رسیده که این موضوع را به شریک جنسی خود منتقل کنید، مشاوره با یک درمانگر جنسی و حرف زدن در مورد همه ترس‌ها و نگرانی‌های جنسیتان می‌تواند موثر واقع شود.

توصیه‌های پزشکی

با وجود اینکه بسیاری از موارد مربوط به فقدان اوج جنسی (عبارت پزشکی معادل با ناتوانایی در رسیدن به اوج لذت جنسی) ناشی از دلایل روان‌شناختی و فرهنگی است اما در برخی موارد دلایل پزشکی هم برای این مشکل وجود دارد، بنابراین اگر شما قبلا به ارگاسم میرسید اما اخیرا با این مشکل رو به رو شده‌اید ضروری است که به پزشک مراجعه کنید.

فقدان اوج جنسی به دلایل مختلفی از جمله: کاهش سطح لی بیدو (شور جنسی)، کاهش جریان خون به دستگاه تناسلی ناشی از بیماری و مصرف دارو، مصرف داروهایی با عوارض جانبی مربوط به واکنش‌های جنسی همراه است و اختلالات هرمونی اتفاق می‌افتد.

مترجم: فرجی

منبع :